Tekman Panel

43 yıl önce bu topraklarda sunduğu hizmetlerin 2020 yılında yaptığımız yatırımlarla Çatı montajı için son derece uygun ve yeni nesli teknoloji ile ürettiğimiz TEKMAN PANEL’i ülkemize ve uluslar arası piyasaya kazandırmanın gururunu yaşıyor.

Ticari hayatımız Nihat Tekman tarafından kurulan, 25 metrekarelik bir dükkânda başlamıştır. 1978 yılında hurda metal alım-satımı ile başlayan ticari faaliyetlerimiz her geçen yıl katlanarak artmıştır. İşletmemiz, 1980 yılında, hurda metal ticaretine ek olarak; sac, boru profil ve diğer sanayi demirlerinin ticaretini yapmak üzere, sanayi sitesindeki 2000 metrekarelik kapalı alana taşınmıştır. Kurulduğu yıldan beri hiç durmadan yatırımlarına devam eden firmamız, müşteri portföyünü ve ürün gamını her geçen yıl arttırmıştır. Her geçen yıl katlanarak artan satış hacmiyle işletmemiz, zamanla bölge ekonomisine yön veren işletmelerden biri haline gelmiş, sanayi kuruluşlarına sunduğu geniş ölçekli hizmetlerle adeta bölge ekonomisinin lokomotifi olan bir firmaya dönüşmüştür. 2012 yılında 8000 metrekarelik kapalı alanı daha bünyesine katan firmamız; giyotin makaslar, abkant presler, CNC plazma sac kesim makineleri, CNC lazer sac kesim makineleri, silindirik sac büküm makineleri, boru profil büküm makineleri ve panç kesim makineleri gibi metal işleme makinelerini müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Yine aynı yıl firmamız; oksijen, karbondioksit ve azot başta olmak üzere çeşitli sınai gazların ticaretini de yapmaya başlamıştır. Bugün, Samsun Çorum Yolu üzerindeki 20.000 metrekarelik kapalı, 80.000 metrekarelik açık alanda faaliyetlerini sürdüren firmamız bölge sınırlarını aşmış, kendi bünyesinde bulundurduğu araç ve ekipman filosuyla tüm Türkiye'ye hizmet götüren bir firma haline gelmiştir.
Sektörde 40 yıllık tecrübeye sahip firmamız, yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek; yurt dışında single panel olarak bilinen, izolasyonlu trapez sac olarak nitelendirilebilecek, tek katmanı metal kaplamalı inovatif bir ürün olan yeni nesil sandviç panelin üretimini yapmaya başlamıştır. 6000 metrekare kapalı, 4000 metrekare açık alana sahip yeni fabrikasında üretime başlayan firmamız, Tekman Panel markası adı altında bu inovatif ürünü piyasaya kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Çatı ve cephe kaplamada kullanılabilecek en iyi ürün olan Tekman Panel kısa sürede piyasada büyük bir paya sahip olmuştur.


Güven

Tarihi değerlerimize sahip çıkarak, “önce insan” odaklı bakış açımızda , her zaman güvenilirliğimizi ve itibarımızı koruruz.

Adalet ve Şeffaflık

Hizmet verdiğimiz sektörün değişenlerinin bilincinde olarak adaletli bir şekilde müşterilerimize hizmet verdiğimiz gibi, insan kaynağımızla her zaman adil ve şeffaf ilişkiler kurarız.

Değer Katan Hizmet Anlayışımız

İşinde uzman kadromuzla “değer” odaklı kaliteli, hızlı çözümler üretiriz.

Ortak aklın her zaman önemini deneyimlemiş ve bu deneyimle yatırımlarını arttırmış bir marka olarak Tekman Metal ailesinde her bölümdeki insan kaynağımızın kendini özgürce ifade edebilmesi için çalışırız.
Karar ve eylemlerimizde, uzun vadeli bakış açımızla sürdürülebilirliği ve istikrarı ön planda tutarız.
Katalog